Jdi na obsah Jdi na menu
 


  

Obrazek

Všem návštěvníkům našich stránek, a jejich čtyřnohým zlatíčkům, přejeme do nového roku pevné zdraví, spoustu spokojených dnů a také hodně úspěchů.

                      Iveta a Indyska

 

15. 12. 09

Dnes jsem konečně po půl roce dumání odeslala žádanku o název chovatelské stanice. Rozhodnout se pro ten NEJ název nebylo vůbec snadné, měla jsem 3 favority... (výhodou je, že jakýkoli název z prvních tří mi udělá radost :) Tak už se moc těším na jaro, uvidíme, který z názvů nám dopadne...

 

28. 11. 09

Před 14 dny jsem zmiňovala čivaholčičku, teď bych o ní měla mluvit už jako o "čivaženský" :) v 9,5měsících jsme se dočkali a Indyska poprvé hárá...

ObrazekObrazek

 

15. 11. 09

Právě dnes Indyska slaví 9 měsíců :) Hrozně moc to utíká... nedávno byla malinká čivaholčinka a dnes už je z ní pořádný psí puberťák :) rozhodně se s ní nenudíme... 

Obrazek

 

 

8. 11. 09

Dnes vyšlo počasí, bylo krásně teplo, a tak jsme si po dlouhé době byly zaběhat agility. Indyska nic nezapoměla a běhala jako profík :-) mám z ní moc velkou radost. Je to moje šikulka tryskomyší. Běhaly jsme už náročnější kombinace až 10ti překážek, s různým vedením a i s přebíháním za psiskem.

 

Obrazek

Zvládly jsme celkem dobře i celý slalom a začaly jsme poctivě trénovat houpačku - hlavně posilovat pud sebezáchovy, aby ji Indys nepřeletěla po hlavě, ale aby byla opatrná a soustředěná. Bylo to prostě moc fajn dopoledne a Indyska si užila na parkurech moc zábavy :)

Taky se k nám dostala agilitní fotka z léta... (moc děkujeme :)

Obrazek

A také nám přišla skvělá zprávička na mail z domovské stanice Indysky a to: "Duncan dnes na špeciálnej výstave čiváv získal V1 CAC+BOB!! je to jeho Obrazekprvý BOB na Slovensku :-) (doposial má získané z Polska a z Maďarska, ale nie zo Slovenska, o to väčšia je naša radosť, že je to BOB hneď zo Špeciálky čiváv :-)".

 

Tatínkovi Indysky moc gratulujeme!


 

 

 

 

 

4. 11. 09

Protože je venku tuze ošklivo, přinášíme několik úsměvných fotek :) snad přinesou lepší náladu do pošmourných, podzimních dnů...

Nejdříve přivítání :) a taky Indyska a klucííí pindíkatý...

ObrazekObrazek

 

Následuje pár Indysčiných úsměvů...

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

A pokračuje tryskomyška tryskomyší...

Obrazek Obrazek

 ... a během chvíle se dokáže tohle roztomilé čivacosi změnit v malou saň...

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

... a to pak nezbývá nic jiného než šoupnout čivu za mříže ;-)

Obrazek

 

25. 10. 09

Dnes byl po dlouhé době den hodný "babího léta". Bylo moc krásně, o to víc nám ale bylo líto, že se nekonal výcvik agility... by se nám to v takovém počasí běhalo krásně. Teď je naše výcvikové snažení velmi ovlivněno počasím - hlavně u agilitění, kdy trávíme venku na cvičáku celé dopoledne a ještě se na běhání čeká, by Indyska mohla nastydnout... a tak jsme poslední víkendy právě kvůli "psímu počasí" vynechaly. Ale v případě klasického výcviku nezahálíme - pilně trénujeme (vše co jde) doma a taky na vycházkách. Snad podzim ještě nějaký čas vydrží...

Hezké podzimní počasí nebylo jen dnes, ale i včera a my jsme ho náležitě využily. Velmi příjemné odpoledne jsme strávily na procházce s Bedřiškou (Bedřiška Proper Puppy) a její paničkou (CHS Štěstí z Blaradu). Indyska se s Bedřiškou hned skamarádila a moc si spolu rozuměly, jen škoda, že jsem s sebou neměla foťák :( přesto přináším alespoň nějaké aktuální fotky...

Obrazek

ObrazekMiloučkým tématem k hovoru byla štěňátka (3 fenečky) nedávno narozená jedné z feneček této CHS -  více se o nich můžete dovědět ZDE. Indyska si vycházku moc užila, z jakéhokoli psího kamaráda je nadšená, navíc když je to ještě čivakamarád :)

 

11. 10. 09

Máme za sebou první světovou výstavu psů :) sváteční událost a to World Dog Show 2009 se konala u našich sousedů - na Slovensku.

Obrovským zážitkem pro nás bylo veliké množství krásných čivavek a i několik čivavek naprosto úchvatných, které jsme měli možnost vidět. Ale také jsme se moc těšili na setkání s Indysčiným tatínkem - Duncanem de ObrazekGigantes de Palma a také s její sestrou Chenoou Choco. Duncan je moc energický, malinký, mohutný Pan čivavák s obrovským charizmatem :) a velmi živou povahu podědila i Chenoa.

 

 

 

 

Indynka se stejně jako její sestra vystavovala ve třídě dorostu a odnesla si od japonského pana rozhodčího známku nadějná. Sestřička Chenoa postoupila do užšího výběru a nakonec zaznamenala velký úspěch s oceněním VN3 :) moc gratulujeme. Více o výstavě ZDE.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Krásné fotky čivavek ze světovky můžete vidět ZDE (fotogalerie od www.civava-argi.websnadno.cz)

 

2. 10. 09

Včera jsme byli na trhání posledních mléčných zoubků - 2 špičáky držely moc pevně. Vše proběhlo bez komplikací :) Inďa už i normálně dlabe a divoší, a tak máme moc radost:

Indyska má po přezubení nůžkový skus a zoubky 6/6 :)

 

19. 9. 09

V pátek až v neděli 18. - 20. 9. se konal čivava sraz :) pořádaný ČIVAVA TÝMEM. Akce probíhala v Horním Bradle v Železných horách a zázemí tvořila vilka na prostorné, oplocené zahradě. My jsme se s Indynkou zúčastnily pouze soboty, která patřila výletu. Ráno jsme dorazily do Bradla "plného čivavek" a Indys byla vysloveně ve svém živlu a společnost tolika pejsků si moc užívala :) dařilo se jí provokovat čivky k honičkám a tak to vypadalo, že moje tryskomyška se utahá ještě ráno před vycházkou... Výlet byl skvěle naplánovaný (tímto chválím skvělou organizaci :) šlo se hlavně po polních a lesních cestách, takže pejsci mohli běhat na volno. Také občerstvovací zastávky byly super a v konečném cíli - hospůdka na oběd - jsme si krásně odpočinuly před zpáteční cestou (odpočinula jsem si hlavně já, Indynka měla spoustu práce s čmucháním, provokováním ostatních atd). Mimo jiné jsme také dorazili ke Klokočovské lípě - moc krásnému, starému a hlavně památnému stromu, jednomu z nejznámějších v této lokalitě. Počasí skvěle vyšlo a tak jsme strávily moc krásný den ve velmi příjemné atmosféře, já jsem osobně poznala spoustu pejsků a jejich páníčků, které jsem znala z netu, Indyska si užila čivakamarády (celý den se nezastavila, pokoušela a provokovala kohokoli potkala) a tvrdí, že takovou čivasobotu chce každý týden ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

Večer se nám domů opravdu nechtělo a už teď se těšíme na další srazík a doufáme, že tam už pobudeme po celou čivaakci :) Fotky ZDE, fotogalerie čivasrazu i ZDE

 

8. 9. 09

Nové fotky z výstavy v Mladé Boleslavi naleznete ZDE, moc za ně děkuji Janě Votrubové (CHS od Mlázovické tvrze). A tady je malinká ochutnávka:

ObrazekObrazek

 

 

 


 

 

6. 9. 09

Nedělní dopoledne patřilo jako vždy agilitění. Tentokrát stojí naše parkurové snažení za zmínku, protože mi Indyska udělala obrovskou radost :) Běhala jako mnohem zkušenější pejsci, krásně spolupracovala a hlavně ji to všechno moc bavilo (jako vždy). Zvládly jsme poprvé bez chyby půlku slalomu a také pro nás těžkou kombinaci několika skoček (6 - 8) a 2 tunýlků (s vysláním na skočku a mým přeběhnutím Indynce "za zadkem") - dříve jsme trénovaly jen kombinace 2, max. 3 překážek a problém nám dělalo, že po první skočce Indýska zamířila do boku ke mně a další skočku tak míjela. Takže teď se jí asi vše pěkně v hlavince uleželo a udělala obrovský pokrok. Běhala, jak kdybychom chodily na agilitku už aspoň rok a ne jen necelé 2 měsíce :) tak jsem na ní patřičně hrdá, na šikulku :)

 

30. 8. 09

Poslední srpnový víkend patřil jako každý rok MVP Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi. Tentokrát jsme nejeli jen na "čumendu", ale hlavně se výstavy aktivně zúčastnit. Indy opět předvedla, že její předností je pěkné předvedení v pohybu a vychodila si tak opět známku - velmi nadějná :)   Více o MVP v sekci Výstavy.

Na výstavu nás přijela podpořit anglická setra Felínka se svojí paničkou (CHS od Mlázovické tvrze) a tak jsme strávily celý den ve velmi příjemné Obrazekspolečnosti a v super náladě :) prošly jsme celý areál, byly fandit na agility (kde běhali i pejsci z našeho cvičáku), okoukly všechny stánky, konečně se mi podařilo sehnat míček na šňůrce ve velikosti pro čivaví tlamičku, Indys s Fel ochutnaly spoustu granulek a dalších psích mňamek atd., také jsme nezapoměly na prochajdu a ani se nám domů nechtělo.. na sdělení všech zážitků s psiskama, zkušeností s výcvikem všeho druhu atd. byla neděle krátká. Fotky z tohoto prima nejen výstavního dne dodáme později.

 

 

15. 8. 09

Včera ráno jsme vyrazily s Indynkou na jižní Moravu, přesněji do Lednicko-ObrazekValtického areálu. Navštívily jsme zámek ve Valticích, i prohlídku zvládla Indy skvěle a šermířský souboj i pečlivě sledovala :) V lednickém zámku už jsme na prohlídce nebyly, podívaly jsme se ale do zámeckého skleníku a prošly jsme kousek parku. Indýs byla všude jako doma a musím pochválit její vychování :) poslouchala jako hodinky.

 

 

V Lednici jsme i přespaly a dnes brzy ráno jsme se vydaly směr Bratislava - na MVP. Po menším zmatku jsme zbloudily do Maďarska :), ale nakonec jsme bez problémů výstaviště našly a dorazily dostatečně včas. Čivavky posuzovala paní rozhodčí Gabriela Veiga z Portugalska. Indynka chodila jako profík a byla ohodnocena známkou - velmi nadějná :)

Více o MVP v sekci Výstavy. Fotky z těchto 2 dnů naleznete ZDE.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 2. 8. 09

Minulou neděli jsem se s Indynkou byla podívat ve ZKO Kutná Hora na agility. Moc se nám tam líbilo, vše probíhalo klidně, bez stresu v případě, že se nedařilo a panovala výborná atmosféra.

Dnes už jsme tedy byly na výcviku oficiálně :-) Indy mě překvapila, že si z tábora pamatuje překážky a hlavně měla velkou radost z běhání. Zopakovaly jsme tunýlek (rovnou dva), skočky a začaly jsme trénovat kruh. Skočky máme zatím asi 5cm nad zemí (jsme přece jen štěnátko) a tak Indys lítá jako blesk, měla jsem co dělat, abych ji stíhala (spíš jsem jí nestačila a chuděra na mě čekala). Přes počáteční úsměvy bordéráků a šeltiček nakonec Indý vzbudila velký zájem a přezdívku "tryskomyš" :-)

ObrazekObrazekZážitky má Indy i z cesty - vyrazily jsme vlakem. A musím říct, že už z ní začíná být pěkně přidrzlý otrkanec :)

  

19. 7. 09

Se konala Česká národní výstava psů v Mladé Boleslavi, kam jsme vyrazili vystavit Indýska. Dvakrát došlo ke změně rozhodčího, naposledy až na místě, a tak nakonec posuzovala Mgr. B. Ovesná. Indy v konkurenci dalších dvou fenek získala ve třídě štěňat VN2. Přesto jsem z ní byla naprosto nadšená, protože se krásně předváděla a vesele si mávala ocáskem :-) její nadšení mi bylo největší odměnou :)  Více info v sekci Výstavy

Kvalita fotek je trochu horší...

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. 7. 09

Včera jsem se s Indýskem vrátila z psího tábora ve Svojanově, ten sice trvá až do 19tého, ale přesto jsem moc ráda, že jsem tam mohla strávit skvělé 4 dny. Obě jsme získaly spoustu nových zkušeností a i těch pár dní pro nás bylo velkým přínosem. Indy měla možnost seznámit se se stovkou neagresivních, přátelských psů různých plemen. Vyzkoušely jsme poprvé agility a celá skupinka začátečníků byla moc fajn. Stihly jsme se naučit téměř všechny překážky, nejoblíbenější byl tunýlek, áčko a kladina. Dost mě udivilo, že nám celkem šel i slalom :) Fotek z "akce" bohužel moc nemáme...

Obrazek

 

Tady jedna z tréninku tunýlku a áčka :)

 

 

 

Kromě agility jsme chodili na blok vystavování a omrkly jsme i poslušnost - na tu jsme nakonec nechodily, bylo dost horké počasí a Indýs už by takový zápřah nezvládla... Přece jen cizí prostředí, spousta nových dojmů, výcvik, honičky s psími kamarády - spousta vyčerpávajících věcí pro takového prcka :) 

Také chci tímto poděkovat a vyzdvyhnout skvělou a profesionální práci všech instruktorů. Doufám, že příští rok se nám podaří zúčastnit se celého týdne.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

ObrazekObrazek 

 

 

 

 

 

Největším kumpánem Indy byl špic Vincent, který bydlel v chatičce vedle nás. Pořádné "pračky" si užívali ještě naši spolubydlící pejsci - 6ti měsíční kříženeček Brouček a holky naháčci - Suí a Jessí. Ještě s námi bydlela Sára (špic). Měly jsme s 5ti pejsky v chatce dost veselo :) Fotky ze Svojanova ZDE

Na tábor jsme vyrazily veřejnou dopravu, takže si Indys poprvé ozkoušela cestování vlaky a autobusy. Mile mě překvapila jak se se vším vyrovnala a chovala se jako profík :)

 

30. 6. 09

Byly jsme na návštěvě u westíka Benžího, a tak přinášíme nějaké fotky z pěkného odpoledne.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

21. 6. 09

Se konala krajská výstava Zemská koruna v Lanškrouně, kam jsme poprvé vyrazili vystavit Indynku. Kruh byl umístěn v hale na koberci a Indy dostala ocenění VN1. Zpočátku nechtěla moc chodit s ocáskem nahoru a "radostně", ale na odpoledních soutěžích - o nejlepší štěně už šla moc hezky a to i přesto, že šla všechna štěňata dohromady (od dog, přes stafordy, kokry  atd.). Neotáčela se dozadu, nenatahovala se na pejska před sebou, šlapala prostě úžasně :) Do užšího výběru jsme nepostoupily, ale máme z ní velkou radost :) začala se předvádět moc pěkně. Přesto máme do příště na čem zapracovat a co vylepšit.

Více v sekci Výstavy.

ObrazekObrazekObrazek

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Foto z odpolední soutěže o nejhezčí štěně: http://beauceron-floret.rajce.idnes.cz. Bohužel nemáme žádné foto, kde jsme i my, štěňátka šla podle velikosti od největších.

Také opožděně gratulujeme sestřičce naší Indy a to CHENOE Banditos de Maxin za její úspěch na Středoevropské klubové výstavě v Popradě (13.-14.6.), kde získala VN1 - best baby. Krásně si také vedl tatínek Indy DUNCAN Gigantes de Palma, který ve třídě otevřené zvítězil: V1, CAC.

 

20. 6. 09

Dnes u nás byl na návštěvě půlroční jorkšír Bertík, tak má Indynka za kámoše dalšího chlapa :) Nejdřív proběhla honička venku (bohužel jsem neměla s sebou foťák) a pak i u nás doma. Indys by Bertíka pračkami utrápila, zase se projevila jako náš "kulový blesk"...

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

14. 6. 09

Zítra Indynka oslaví 4 měsíce, už váží 1170g a je samá ruka - samá noha.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 8. 6. 09

Tatínek Indynky DUNCAN de Gigantes de Palma splnil na Slovensku podmínky pro Klubového šampiona, gratulujeme!

Další dobrou zprávou je, že se na CAC výstavě v Chorvatsku výborně dařilo "staršímu bratrovi" (předchozí stejné spojení) Indynky a to FLAVIOVI Banditos de Maxin, který získal Junior BOB i BOB.

 

4. 6. 09

Včerejší další očkování jsme už zvládly o mnoho lépe, hodně pomohla Calopet pasta a Indynka už po pár hodinách byla opět v "normálu". Jsme rádi, že to tentokrát bylo o tolik lepší.

 

31. 5. 09

Gratulujeme mamince Indy a to GISHY (Ginušce) Hrdý psík k získání titulu Maďarský šampion!

 

30. 5. 09

Dnes jsme plánovali mrknout na agility Závod tryskomyší do Chrudimi, ale kvůli počasí jsme nakonec byli na návštěvě u mopse Tobinky.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 18. 5. 09

Indýsek překonala 1kg a váží 1014g (ve 3 měsících).

 

12. 5. 09

Včera jsme byli na očkování a po v tomto bezproblémové tose pro mě byla reakce Indy novou zkušeností a to ne zrovna růžovou. Ale všechno jsme nakonec zvládly a dnes už je prcek zase ďáblík :)

 

6. 5. 09

Indy přibrala na 940g a světlá nám.Opět bylo hezky a tak jsme užívali sluníčka venku. Doma se zabaví hlavně "aportováním", což ji baví a tak přinášení hraček upevňujeme, abych s ní později mohla cvičit na hračky (místo na pamlsky).

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25. 4. 09

Indynka už se u nás úplně zabydlela a tak jsme dnes za sluníčka vyrazili poprvé ven. Už víme, čemu se říká "tryskomyš". Její nadšení z rychlosti a běhání bylo neuvěřitelné...

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. 4. 09

Dočkali jsme se přírůstku a to fenečky CHRISTIN CHANEL Banditos de Maxin. Děkujeme paní Maxinové, že nám umožnila takto skvělou fenečku mít. Indy je malý ďáblík, i po zdlouhavé cestě se velmi rychle aklimatizovala a už zkoumá a vymýšlí lumpačiny. Povahou si nás naprosto získala, určitě se s ní nudit nebudeme :) 

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 1. 3. 09 

Tatínek štěňátek DUNCAN de Gigantes de Palma slavil dnes na Šampionovi šampionů v Polsku veliký úspěch - stal se nejkrásnějším krátkosrstým psem na rok 2009 :)

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 15. 2. 09

Dostali jsme skvělou zprávu ze Slovenska z CHS Banditos de Maxin od pí. ObrazekMaxinové, že se fenečce Ginušce narodila štěňátka a ve vrhu jsou i 3 holčičky :) Máme velkou radost, že jsou všichni v pořádku a doufáme, že jedna z feneček vyroste přímo pro nás...