Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umístění CHRISTIN CHANEL Banditos de Maxin na výstavách:

 

27. 11. 2010: Speciální výstava čivav, Nižbor u Berouna

posuzoval Iuza Beradze (GR)

Ocenění: V2, res. CAC

Letošní speciální výstava je určitě výjimečná počty nahlášených čivav. Vzhledem k tomu, se posuzování protáhlo až do večerních hodin a čekání bylo opravdu hodně únavné. Výhodou bylo prostředí restaurace :) ranní nájezd účastníků pořadatelé taky zvládli skvěle, v sále bylo trochu těsno, ale postupně se místa uvolňovala a odpoledne už bylo příjemně.

Posuzování probíhalo ve velkém sálu s parketami, v kruhu byl koberec pouze na tam a zpět, ale jak prostředí, tak koberec bylo čisté a vydrželo to tak po celý den.

I přes veliké počty se v mezitřídě sešly pouze 4 fenky, toto ale rozhodně nezmenšilo konkurenci, kvalita byla vyrovnaná. Indyska šlapala skvěle, na stole také naprosto úžasná (obrovský pokrok od našich začátků) :) opět, stejně jako v Litoměřicích poměrně dlouhé posuzování ve statice. Nakonec Indyska výborná 2 a res. CAC :) a náš první pohár! Indysku ta věc, větší než ona, trochu vyvedla z míry a postoj na závěrečné focení nám dal zabrat, ale vše se nakonec povedlo. Posudek máme kraťoučký: typické proporce, kompaktní, výborný hrudník.

 

26. 9. 2010: 19. Moravskoslezská národní výstava psů, Brno

posuzovala Marie Marušková (ČR)

Ocenění: V2, res. CAC

Znamením letošní národní výstavy v Brně (výstaviště) byl déšť. "Nedělní" plemena nebyla tolik ovlivněna, protože všechny kruhy byly umístěny v hale. Oba typy čivek se předvedly v jednom kruhu, dlouhosrstých bylo nahlášeno 44, krátkosrstých 41. Kruh byl prostorný, s kobercem po celém obvodu (pod kobercem byla skryta plechová podlaha, což mnohým psíkům přinášelo problémy, při chůzi lidí duněla..), prostor celého kruhu byl celkem čistý, nedostatkem bylo stísněné okolí kruhu, kde byl problém projít.

Indyska se vystavovala v mezitřídě, kde se předvedlo 7 feneček. Chodila jako profík, na předvedení v postoji jsme také zapracovaly. Nejdříve byly čivavky posouzeny v pohybu, poté jednotlivě tam a zpět, prohlídka na stole a v postoji, následně se rozhodčí opět rozhodovala při pohybu v kruhu, užší výběr poté znovu v pohybu a ještě nakonec ve statice, kdy už bylo určeno pořadí. Prohlídku na stole s kontrolou zoubků a prohmatáním Indyska krásně zvládla, postoj na zemi také bez problémů. Po posouzení všech fenek jsme se dostaly do užšího výběru mezi 4 nejlepší. Po dalším posouzení nebyla Indynka ani 4tá, ani 3tí... zůstala spolu s námi Ice Cream Ave Bengal (Koletka) a rozhodčí se ve statice dlouho rozhodovala, nakonec zadala první místo Koletce a nám druhé :) a přidala nám i res. CAC (který nezadala ve všech třídách, takže si ho ceníme o to víc).

V posudku máme: jemná souladná fena, s velmi pěkným pohybem, nůžkový skus, dobře ovladatelná :)

200g co se nám podařilo přibrat od VD v Boleslavi dělá divy :) Dvoukilová Indynka už je fešanda!

 

29. 8. 2010: MVP Interdog Bohemia 2010, Mladá Boleslav

posuzovala Ing. Alena Košťálová (ČR)

Ocenění: VD

Letos se čivavky, oproti loňskému roku, vrátili zpět do haly a tak jsme i přes ošklivé počasí prožili výstavu v teple a suchu. Čivavky byly předváděny jak dlouhosrsté (42), tak krátkosrsté (51) v jednom kruhu. Ten byl prostorný, s kobercem pouze napříč kruhu pro pohyb tam a zpět. Horší to bylo s prostorem pro vystavovatele, místa bylo velmi málo, pohyb byl okolo kruhu téměř nemožný. Jako nedostatek také opět považuji, že rozhodčí nevyužila čísla pořadí, takže posuzování bylo méně srozumitelné...

Indynku jsem předváděla v mezitřídě, nahlášeno bylo 9 fenek, vystaveno 8, takže na mezitřídu byl počet fenek opravdu velký. Indysce haly vyhovují, předváděla se temperamentně a radostně :) V posudku si odnesla: ušlechtilá a korektní hlava, jemná samičí kostra, ocas správně nasazen, pohyb paralelní, ucho trochu špičatější.. a hodnocení následně VD bez pořadí.
 

 

15. 8. 2010: 9. Brněnská krajská výstava psů

posuzoval Andraš Polgar (ČR)

Ocenění: V1, vítěz třídy, krajský vítěz 

Krajská výstava v Areálu kynologického klubu Zetor Brno byla poznamenána především počasím. Nad kruhy, umístěné venku na travnatém prostranství, se cca po 1hod posuzování přihnala bouřka doprovázená pořádným hřměním a deštěm. Během chvíle všude proudily potoky vody a cesty byly rozbahněné... jinak mám z výstavy dojem hezký, trávník byl nezvykle pokosený a čistý, stůl pro pejsky byl stabilní s výborným povrchem, atmosféra byla fajn.

Čivavek bylo nahlášeno 7 dlouhosrstých a stejný počet i krátkosrstých. Posuzoval pan Andraš Polgar (posuzoval dlouhosrsté čivky na klubové výstavě letos v Lysé nad Labem), na jeho hodnocení a posudek jsem byla hodně zvědavá, protože v Lysé se mi jeho styl zamlouval. Pejsky nejdříve posoudil v postoji na stole a poté v pohybu tam a zpět a až následně v pohybu do kruhu. Indyska si od něj odnesla tento posudek: 18měs fena, středně velká, velmi dobrá konstituce, správná hlava i krk, rovný hřbet, dobrý hrudník, trochu vybočené přední tlapky, výborné zadní končetiny, správný pohyb. Fenečka Ice Cream Ave Bengal vystavujícíc se s námi v mezitřídě byla nesvá z velkých psů okolo a nepředvedla se tak, jako to umí jindy. Vzhledem k předvedení v pohybu, kde Indyska opět ukázala svoje kvality - byla známka V1 zadána nám! Z vítězství nad touto fenkou máme velikou radost :))) a jsme na titul krajského vítěze náležitě pyšní!!!

V odpoledních soutěžích, kde jsme nastoupily v IX. skupině, a které posuzovala pí. Jílková, jsme se již neumístily. I když oproti dopoledne se již Indynka na trávě předvedla téměř jako to umí na koberci a šla krásně. Rozhodčí ocenila hlavně pudlíky :)

 

31. 7. 2010: Klubová výstava KCHČaN Jičín

posuzovala Zdenka Jílková (ČR)

Ocenění: VD

Výstava se konala v kempu v Jičíne. Kruh pro předvedení byl prostorný, ale na trávě. Vzhledem k tomu, že se tam ráno několik čivek vyvenčilo a bylo tam spousta poztrácených pamlsků, málokterá čivka se hezky předvedla. Většina z nich čuchala v trávě, natahovala se různě za pamlsky atd.. Také vzhledem k teplému počasí byl brzy velký nedostatek stínu. Na druhou stranu musím pochválit jinak pěkné prostředí a možnost venčení.

Přihlášeno bylo 75 dlouhosrstých a 45 krátkosrstých čivav.

Při předvedení se Indyska věnovala čuchání v trávě a hledání pamlsků, takže o pěkném předvedení v pohybu nemůže být řeč. Přesto má v posudku, že byla pěkně předvedena :) dále: jemná fenka, jemná hlava, standard. skus, kvadratiské tělo s pevnou horní linií, jemnější hrudník, dobře nasazený ocas. Ocenění VD dostala právě kvůli "jemnosti". Je holt stále čivamimi :) ale naše nejmilejší ;-) Ještě ji musím opět pochválit za předvedení na stole, stála pěkně, nechala se držet v postoji, prosahat záda a bezproblémová kontrola zoubků vše pro mě korunovala.

 

6. 6. 2010: Národní výstava psů Klatovy

posuzoval Rafal First (Polsko)

Ocenění: V1, CAJC, Nejlepší mladý

Čivavky měly v Klatovech velmi prostorný kruh, s dokonale čistým kobercem, v hale zimního stadionu. Vzhledem k horku panujícímu venku, bylo prostředí haly velmi příjemně chladné.

Přihlášeno bylo pouhých 20 dlouhosrstých a 13 krátkosrstých čivav. Posuzování probíhalo rychle, ale přesto pečlivě. Ani nelze říci, na co se rozhodčí zaměřoval. Sledoval čivky komplexně, více ve statice než v pohybu. Předvedení v postoji probíhalo na stole, na zemi téměř ne. Musím zmínit, že kontroloval fontanelu. Přístup k pejskům byl skvělý, velmi klidný.. dával všem čivkám prostor pro uklidnění, pro uvědomění si, že se bude něco dít. 

Indyska se opět vystavovala ve třídě mladých. Musím jí pochválit za statiku na stole, kdy si ji rozhodčí sám stavěl a ona to zvládla bez problémů! Předvedení v pohybu se nám taky povedlo a tak si Indyska vychodila V1, CAJC a následně i Nejlepší mladý :) jsem na ní ohromně pyšná! Bohužel na odpolední soutěže jsme nemohly zůstat, což mě trošku mrzí...

V posudku si Inďa odnesla toto hodnocení: dobrá velikost, dobře utvářená samičí hlava, dobrá pigmentace, rovný hřbet, dobré zaúhlení, doře nesený a nasazený ocas, dobré předvedení :)

 

29. 5. 2010: Klubová výstava Klubu chovatelů čivav a naháčů - Memoriál MUDr. Jitky Pacltové , Lysá nad Labem

posuzoval PhDr. Miroslav Guniš (Slovensko)

Ocenění: V2

Klubová výstava čivavek se konala na Výstavišti v Lysé nad Labem. Kruhy byly umístěny v hale a byly hodně prostorné. Za veliký mínus považuji podlahu bez koberce - z dlažby, takže to pejskům dost klouzalo. Nevýhodou byl i stůl, kdy na umakartové desce byl sice kousek koberce, ale s pejsky klouzal po stole. Také různá hlášení, značně hlasitá, pejskům na klidu napřidala. Prosklená hala byla už tak hodně hlučná. 

Čivavek bylo přihlášeno 43 dlouhosrstých a 30 krátkosrstých, byly posuzovány zvlášť ve dvou kruzích. 

Pan Guniš posuzoval rychle, přesto se každé čivavce věnoval. Důraz kladl na zuby. Vyžadoval, aby si pejsek nechal zuby od něj bez problémů zkontrolovat. V případě problémů s kontrolou zubů vylučoval z posuzování. Přístup ke kontrole zubů měl svérazný, postupoval velmi rychle a neklidně. Následovalo pozorné posouzení čivek v pohybu a jednotlivě ve statice. Pohybu byla rovněž věnována značná pozornost a chodilo se v kruhu poměrně dlouho.

Do třídy mladých bylo přihlášeno 10 fenek, nastoupilo 9, takže konkurence byla veliká. Indyska zvládla kontrolu zoubků bez problémů :) a následně se jak v pohybu, tak v postoji předváděla jako profík. Byly jsme vybrány mezi 4 nejlepší a následně si Indynka, při podrobném posouzení všech v pohybu, vychodila úžasné 2.místo se známkou výborná :)

V posudku máme uvedeno: temperamentní fena, korektní postava, korektní končetiny, výborná hlava, pěkná práce v kruhu. Především posledního sousloví o předvedení si velice cením. Tentokrát byla skvěle ohodnocena jak Indyska, tak i já jako handler jsem byla pochválena :)

 

23. 5. 2010: MVP CACIB Nord Bohemia Canis Litoměřice

posuzoval Beradze Iuza (Gruzie)

Ocenění: V3

Na výstavišti v Litoměřicích měli čivky prostorný kruh opět v hale, výjimečné byly prostory okolo kruhu. Také oproti Praze byl koberec krásně čistý, umístěný po celé ploše kruhu. Čivavky byly vystavovány společně, nejdříve dlouhosrsté (55), poté krátkosrsté (33).

Na výstavu jsme se vydali vlakem, ranní vstávání bylo nepříjemné a cestování celkem únavné. Následné čekání na posouzení bylo taktéž náročné. Pan posuzovatel byl pečlivý, každé čivce věnoval velkou pozornost a to především ve statice. Bylo vidět, že ho čivky moc baví a měl k nim skvělý přístup. Posouzení na stole bylo příjemné, byl k nim jemný.

Na řadu jsme se dostaly až odpoledne, i přes únavné čekání se Indynka krásně předvedla :) Přihlášeno bylo do třídy mladých 8 feneček, nakonec nastoupilo 7. Vzhledem k zaměření na statiku jsem nečekala žádné umístění, proto mě V3 velmi překvapilo a máme z tohoto úspěchu velikou radost :) Musím Indysku pochválit za krásné předvedení v pohybu, ale právě i v postoji, kdy vydržela hezky stát poměrně dlouhou dobu.

Moc velkou radost mi také udělalo, že nám byl vyzdvyhnut skvělý vztah mezi námi :) Dále máme v posudku zdůrazněn dobrý temperament :) Indyska je prostě ďáblík :)) velmi živá a hbitá čivavka. Kromě povahy posudek obsahuje: hezká hlava, správné proporce, správný pohyb, správný výraz. Opět je jako nedostatek uveden nedostatečně široký hrudník a lehká kostra.

 

2. 5. 2010: MVP Praha - kvalifikace Cruft´s 2011

posuzoval Schemel Andreas Dr. (Rakousko)

Ocenění: VD4

Výstava se konala na výstavišti PVA v Praze Letňanech. Překvapilo mě dobře vyřešené parkování, kdy nebyla žádná kolona čekajících aut (jako např. v Ml. Boleslavi). Čivavky byly vystavovány zvlášť krátkosrsté a dlouhosrsté (ty posuzoval anglický rozhodčí Seymour Steven). Kruhy byly prostorné, po obvodu s kobercem. Hodně nemile mě překvapilo znečištění koberce z předchozího dne. Koberec byl víceméně prodroben pamlsky, což mnoha vystavovatelům hodně znesnadnilo předvedení pejsků.

Přihlášeny byly úctyhodné počty čivinek. Dlouhosrstých 77 a krátkosrstých 49. Bylo se opravdu na co dívat :)

Pan Schemel byl velmi pečlivý, každému pejskovi se opravdu podrobně věnoval. Při prohlídce na stole byl každý pejsek prohmatán snad až po konec ocásku :) od zoubků, hlavičky, krku, všech nožek, hrudníku, zad byl pak nakonec kontrolován i ocásek. V pohybu byly také pejsci podrobně sledováni. Nutno zdůraznit, že pan rozhodčí byl velmi jemný, k pejskům měl skvělý přístup, i jeho celkové vystupování bylo milé. ALE - byl velmi přísný, známka VD nebyla vzácností. Důraz kladl na předvedení, výraz a přednost dostávaly mohutnější typy.

Indyska se předváděla ve třídě mladých v konkurenci 8mi fenek. Vzhledem k drobečkům na koberci nebylo předvedení v pohybu úplně ideální.. ale pyšná moc a moc jsem na ní za posouzení na stole :) všechno to pečlivé prohlížení a prohmatávání zvládla bezvadně :) Dostaly jsme se mezi první 4 fenečky, nakonec jsme se umístily na čtvrtém místě - ale pouze se známkou VD. I když od takto přísného rozhodčího je třeba si cenit i velmi dobré :)

Posudek máme pěkný: velmi samičí vzhled, pěkný výraz, dobrá hlava - jablkového tvaru, dobrý skus, pevná zadní linie, jemná srst, měla by mít rovnější přední linii, potřebuje více osvalit, potřebuje ještě čas.

 

7. 2. 2010: DuoCACIB Brno

posuzoval Ivo Bartek

Ocenění: V3

V neděli byly čivavky ve stejném kruhu, opět posuzované dvěma rozhodčími a opět šly nejdříve dlouhosrsté a poté krátkosrsté čivavky. Na neděli bylo přihlášeno čivavek krátkosrstých 30. Pan rozhodčí byl opět velmi pečlivý, hodně se věnoval předvedení v pohybu. Přístup k pejskům byl opět milý a přátelský. I zde nechyběly známky VD.

Indyska se opět vystavovala ve třídě mladých a i od tohoto rozhodčího jsme čekaly známku VD, protože Inďa pořád opravdu působí jako štěndo... Známka Výborná nás velmi mile překvapila :) Opět musím Inďu pochválit za posouzení na stole, které se nám dříve nedařilo. Předvedení v pohybu ji bavilo, šlapala moc hezky a opět si nakonec vychodila třetí místo :)  a to za mohutnou fenkou Urizaza Action Alet a za Janett Nasvit. Jsem na ni moc pyšná :)

Jako hlavní nedostatek byla opět zmíněna malá osvalenost a ještě štěněcí výraz. Vyzdvyžen byl opět pohyb a temperamentní předvedení, také pevná a rovná záda a krásná hlava :) Známky i posudku si od tohoto rozhodčího také velmi vážím.


6. 2. 2010: DuoCACIB Brno

posuzovala Ing. Ivana Síbrtová

Ocenění: V3

V hale na Brněnském výstavišti měli čivavky prostorný kruh s kobercem. Obě varianty byly posuzovány v jednom kruhu (i přesto, že každá varianta měla jiného rozhodčího), nejdříve dlouhosrsté, poté krátkosrsté. Vzhledem k pečlivosti obou rozhodčích bylo čekání opravdu zdlouhavé, na řadu jsme se dostaly až okolo druhé hodiny odpoledne...

Přihlášeno bylo 26 krátkosrstých čivavek. Paní rozhodčí byla velmi pečlivá, a to jak v posouzení v pohybu, tak v postoji. Její přístup k pejskům byl milý, na stole byla k čivavkám přátelská a jemná. Nechyběly známky VD a ne vždy byl zadán titul..

Indyska se poprvé předváděla ve třídě mladých - v konkurenci 6ti feneček. Chodila moc hezky, poprvé jsme bez problémů zvládly posouzení na stole, prohmatání a kontrolu zoubků - za to jsem na ni moc pyšná :) udělala veliký pokrok. Postoupily jsme mezi fenky ohodnocené V, následně mezi první tři. Zde se paní rozhodčí rozhodovala dlouho - posouzení v pohybu bylo opravdu pečlivé... nakonec Indyska V3, známkou V2 byla ohodnocena Janett Nasvit (fenka importovaná z Ruska) a V1, CAJC získala také importovaná fenka a to Sweet Indeed Fantasy by Lucy.

V3 si od této pí. rozhodčí velmi vážíme, krásný máme i posudek. Vyzdvyhnut byl především Indysky temperament a pohyb, jako nedostatek pak její "štěňátkovost", malá osvalenost... (s čímž jsme počítali, čekali jsme kvůli tomu známku VD). Proto nás výborná tolik překvapila a V3 už byla třešnička na dortu :) Indyska je holt naše čivamimi :)

 

11. 10. 09: World Dog Show 2009 - Bratislava

posuzoval Awashima Izumi (Japonsko)

Ocenění: N

Světová výstava 2009 se konala na Slovensku, v Bratislavě a to v prostorách výstaviště Incheba po 4 dny, skupina IX byla posuzována až den poslední. Prostorné kruhy s kobercem byly obklopeny dostatkem místa pro sezení a prostředí bylo celkově příjemné a hodno světové výstavy.

Čivavek bylo přihlášeno celkem 317, z toho 166 krátkosrstých a 151 dlouhosrstých. Byly posuzovány ve 4 kruzích, 2 kruhy pro dlouhosrsté a 2  pro krátkosrsté čivavky - u variety jeden kruh pro třídu dorostu, mladých a veteránů a druhý kruh pro mezitřídu, třídu otevřenou a šampionů. Počty čivavek byly opravdu úctyhodné, např. u krátkosrstých čivav ve třídě mladých psů - 28 přihlášených jedinců, ve třídě šampionů pak 22 pejsků. Bylo se tedy opravdu na co dívat.

Indyska se předvedla ve třídě dorostu mezi dalšími 8 fenkami - jak z ČR, Slovenska, Slovinska i Ruska (i importy). Předvedla se opět pěkně v pohybu i v postoji na stole (akorát tedy musíme ještě hodně pilovat na stole "klid před rozhodčím"). V pohybu mi udělala moc radost, chodila moc pěkně, i v postoji na zemi vydržela všechna dlouhá čekání. Bohužel do výběru jsme nepostoupily, Indyska obdržela známku - nadějná. A od pana rozhodčího posudek s vyzdvyhnutím typu a výrazu tváře. Jako nedostatek byla opět uvedena slabá kostra (jsme holt pořád štěněcí) a také kratší přední končetiny. Přesto si známky vážíme - je ze světové výstavy :)

Japonský pan rozhodčí posuzoval velmi pečlivě každého jedince. Nejdříve všechny v pohybu a poté každého pejska samostatně v postoji na stole, v pohybu tam a zpět, v pohybu v kruhu a v postoji na zemi. Všichni také dostali posudky. Jeho přístup k čivkám byl výborný, byl na pejsky hodný, manipuloval s nimi velmi citlivě, lákal jejich pozornost atd.. Z celé třídy vybíral "postupující", kterým se dále pečlivě věnoval. O obsazení prvních 4 míst se rozhodoval dlouho a jeho přístup se mi celkově moc líbil.

 

30. 8. 09: Interdog Bohemia - MVP Mladá Boleslav

posuzovala pí. Kateřina Minarčíková

Ocenění: VN2

Kruhy čivavek byly tentokrát na výstavišti Krásná louka umístěny venku na trávě pod stanem, takže byl pro pejsky zajištěn po celý den stín a příjemný chládek.

Naše druhé vystoupení ve třídě dorostu (v 6 1/2 měsících) spolu s dalšími dvěma fenkami v kruhu, se nám v pohybu pěkně vydařilo. Přesto, že trávu bere Indyska jako "hrací" prostor. Stále pilujeme předvedení na stole a tentokrát se nám již celkem povedlo. Ještě máme co zlepšovat, ale pokrok je patrný :)

Indy byla i tentokrát ohodnocena známkou velmi nadějná - druhá v pořádí. V posudku máme opět jemnou hlavu. Dále kvadratický formát těla, tmavé oko, správný skus, dobře nasazené a nesené ucho.

 

15. 8. 09: Duodanube Bratislava - MVP

posuzovala Gabriela Veiga (Portugalsko)

Ocenění: VN

Výstava probíhala v halách výstaviště Incheba (poměrně hlučné prostředí). Kruhy byly velmi prostorné, s kobercem. Kolem nich byl dostatek místa, jak pro vystavující, tak šlo bez jakýchkoli problémů všude procházet. Prostředí výstavy bylo velmi pěkné.

Indynka se na své třetí výstavě (v den svého 6tého měsíce - tudíž už v dorostu) krásně předváděla. Už mi vůbec neposkakovala, jen se občas ohlížela na další fenečku. Klusala si to krásně vesele, mávala si ocáskem :) zoubky ukázala bez problému, jen na stole to ještě nebylo ono. V posudku máme: velmi pěkné štěňátko, výborná povaha a pohyb :) čehož si velmi cením. Dále, že má méně silnou hlavu a papulku.

Paní rozhodčí posuzovala všechny pejsky velmi pečlivě, a to jak v pohybu, tak i v postoji. K pejskům měla skvělý přístup, poutala jejich pozornost, žádné rychlé pohyby, na stole je nejdřív hladila a mluvila na ně (Indy si dokonce vzala do náruče) a až potom kontrola zoubků atd.. Posuzování se mi moc líbilo, žádný pejsek se nebál, každý měl dost času, panovala velmi příjemná atmosféra. 

 

19. 7. 09: Česká národní výstava psů Mladá Boleslav

posuzovala Mgr. Božena Ovesná

Ocenění: VN2

Druhé vystoupení Indy v kruhu jsem očekávala s napětím. Čekala jsem, jak na ní zapůsobil pobyt ve Svojanově... Jak bylo vidět, tábor nám moc pomohl :) Indy bezproblému vyšlapovala po celém výstavišti, nebála se žádných psů, tibetské dogy u kruhu ji nechávali chladnou, štěkot psů a nenadálé zvuky taktéž. Oproti minule obrovská změna, velmi kladná změna :)

Kruh byl umístěn venku - na trávě (poměrně vysoké) a před námi byla velká plemena jako např. tosa inu a tibetská doga. Ve třídě štěňátek s námi byly ještě 2 fenky. Indy chodila krásně a radostně, občas mi sice vesele skákala, místo výstavního klusu, ale to určitě brzy zmákneme.. Hlavně, že šlapala s ocáskem ukázkově neseným, což vyzdvyhla i pí. rozhodčí v posudku - "velmi dobře nasazený a nesený ocas, velmi dobrá v pohybu". Dále v posudku máme: "korektní skus, pěkná, typická hlava, dobrá horní linie". Radost mi udělala i na stole, kde se nechala pohladit a prohlédnout si zoubky :) oproti minulé výstavě také velký pokrok.

 

21. 6. 09: KV Zemská koruna v Lanškrouně

posuzoval p. Miroslav Václavík (předseda rozhodčích ČMKU)

Ocenění: VN1

Naše první výstava, kruh byl v hale s celou plochou pokrytou kobercem. Přes všechen trénink se Indy moc nechtěla nechat prohmatat na stole, na zemi už se předváděla lépe, ale nádherně se rozchodila a krásně předvedla v odpolední soutěži o nejhezčí štěně.

Z ocenění máme velkou radost, protože pan rozhodčí rozdával i dost VD a padla i D.

V posudku p. Václavík vyzdvyhl pěknou hlavu, uši a také pohyb. Uvedl i milou povahu - vzhledem k "problémům" na stole nevíme moc proč :-)