Jdi na obsah Jdi na menu
 


stránky přesunuty: www.odsudicky.cz

 

17. 12. 2010

Všem příznivcům našich stránek přejeme krásné Vánoce!

Obrazek


29. 11. 2010

O víkendu jsme byly na naší poslední letošní výstavě a i na poslední výstavě na delší dobu, protože doufáme, že příští rok nastanou Indysce mateřské povinnosti a výstavy tak půjdou na nějaký čas stranou.

V sobotu 27. 11. pořádal Chihuahua klub ČR speciální výstavu v Nižboru u Berouna. Nahlášeny byly úctyhodné počty čivek: dlouhosrstých 98 a krátkosrstých 70. Indyska se předváděla v mezitřídě a vychodila V2 s res. CAC :) Na speciální výstavu skvělý úspěch! Máme radost!

Více info opět v sekci Výstavy, fotky vzhledem k špatnému světlu nemáme vydařené..

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. 11. 2010

Slunečné odpoledne jsme využili mimo jiné i k focení, pár úlovků přinášíme :)

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. 11. 2010

Včera jsme byli na vyšetření luxace pately a výsledek je 0/0 :))) Máme velkou radost ze zdravých kolínek!

 

25. 10. 2010

Od tohoto Sobotní odpoledne jsme strávily na cvičáku - konaly se ukázky výcviku pro služebáky a školičkový kurz. Počasí vyšlo skvěle, postavili jsme jen rychlé rovinky, Indysku to moc bavilo, běžela jak blázínek :) slalom mrskala, že jsem nestačila koukat :) no paráda! Všechny asi čivka hodně překvapila a tak si zasloužila pořádný potlesk za svůj výkon a nadšení :) zase jsme zopakovaly houpačku, napoprvé kamikadze, napodruhé už celkem pěkné.. i se nám povedlo párkrát skočit kruh :) takže prostě odpoledne bez chyby! Byl s námi i samojed Findlandík s paničkou, moc jim děkujeme za fotky a milou společnost, navíc Fin poprvé zkusil tunýlek a musím říst, že má veliký talent :) snad ho nadšení nepřejde. 

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jinak musíme ještě gratulovat Felínce s paničkou - na  jejich první takto vrcholové soutěži rozhodně ostudu neudělaly, přesto že Fel měla smůlu na zvěř, pomohly družstvu ČR získat první místo v družstvech :) a tak si ČR veze domů pohár Mistrů světa :) veliká gratulka!!!

 

12. 10. 2010

Od tohoto čtvrtka probíhá Mistrovství světa v lovu s ohaři - a máme tam pořádné želízko v ohni :) kvalifikovala se i naše kamarádka Felínka s paničkou Jančou. Budeme jim hrozně moc držet palce, aby při nich závodnické štístko stálo a aby Felča měla možnost předvést, co umí!

Další zprávičkou je, že o víkendu jsme na cvičáku pořádali agility závody :) fotky z prosluněného dne plného psích úsměvů jsou ZDE. Čivavka neběhala žádná :( nejmenší pejsky prezentoval malinký papilonek a špicík, a jak skvěle jim to běhalo! Byl to fajn den.. třeba se příští podzim ukážeme na parkuru i my :) 

 

9. 10. 2010

Babí léto je tady ve své plné kráse :) a s ním přinášíme i pár prosluněných fotek.

ObrazekObrazek

 

 

3. 10. 2010

Dneska jsme se po dlouhé době zase dostaly na cvičák :) v plánu bylo jen pár lehčích kombinací - pro radost. Minule mi přišlo, že Indyska není tak nadšená, jak nadšená být z agilitky umí.. musím říct, že tunýlky jí opravdu zvedly náladu, u jednoduchoučkých kombinací nabrala rychlost a lítala jako tryskomyš :) zase jí to bavilo hrozně moc :) a to je dobře! Není kam spěchat, zábava je hlavní... a musím se pochlubit, že mi víceméně tak mimoděk skočila poprvé na cvičáku kruh! :) takže dnes moc úspěšné dopoledne, skvěle jsme si to užili :)

 

27. 9. 2010

Na národní výstavě v Brně získala včera Indynka ocenění VÝBORNÁ 2 a res. CAC :) Máme z tohoto úspěchu velikou radost! Více informací v sekci Výstavy a fotogalerie opět na Rajčeti.

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

 

12. 9. 2010

Včera odpoledne, za krásného počasí babího léta, jsme vyrazili na výlet - procházku na Tisou skálu (žulový útvar ze starších čtvrtohor). Krásnou hru světla a stínu jsme využili k focení - viz. album na Rajčeti.

Obrazek

Obrazek

 

 

5. 9. 2010

Tentokrát vyšlo vše jak má, i počasí se umoudřilo, a tak jsme celé dopoledne mohly strávit na cvičáku :) ráno sice rosa, že Indyska byla jako po koupačce, ale ručník a pobyt pod mikinou vše vyřešil. Potrénovali jsme zajímavé parkury s pěknými rovinkami. To Indysku baví, mete to co jí síly stačí :) po 2 měsísích jsme opět učili houpačku, dvakrát to bylo skoro kamikadze.. potřetí už jsem BUM, BUM řvala asi natolik hystericky, že jí to došlo :) hezky zpomalila a houpačka prostě provedená ukázkově. Pak jsme ještě parkrát zopakovaly a ono to půjde :) jen musím holt křičet povel jak hysterka :)) ale hlavně, že to funguje ;)

 

30. 8. 2010

Poslední víkend v srpnu vždy patří MVP v Mladé Boleslavi. I letos, stejně jako loni, jsme se zúčastnili. Jak se nám dařilo najdete v sekci Výstavy, trošku fotek krátkosrstých pejsků máme na Rajčeti

 

24. 8. 2010

Tento víkend, přesněji v sobotu 21. 8. se konal ČIVAVA CUP (agility závody). A protože je Indyska čivavka jak se patří, nemohli jsme na této akci pro minipsy chybět :) Více o závodech, o našem učinkování na nich a i videa najdete v sekci Výcvik, fotky ZDE a více o ČIVAVA CUPu na webu MiniMaxiPes (moc hezky napsaná reportáž, odkaz na další fotogalerie atd). Zde jen malá ochutnávka fotek z príma dne :)

Obrazek

Obrazek

17. 8. 2010

V neděli 15. 8. Indyska oslavila 18 měsíců života :) v tento den jsme se také spolu vypravily až do Brna, kde se konala 9. Brněnská krasjká výstava psů. Indyska se poprvé předváděla v mezitřídě, kde jí navíc byla konkurentkou krásná fenka z CHS Ave Bengal a to Ice Cream AV, která na klubovce v Jičíně získala CACe... proto jsme se šly jen zúčastnit, o to větší bylo moje překvapení, když se Indyska rozhodčímu zamlouvala více a tuto fenku porazila :) získala ocenění V1, vítěz třídy a krajský vítěz :) více o výstavě zde

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31. 7. 2010

Na naší poslední výstavě v Klatovech Indyska získala CAJCe, dnes si odnesla známku VD bez pořadí. I o tom jsou výstavy :)

Dnes jsme se zúčastnily klubové výstavy v Jičíně. Po ní jsme ještě strávily příjemné odpoledne prohlídkou tohoto "Valdštějnova" města. Na fotky (jak z výstavy, tak z Jičína) se můžete podívat na rajčeti, více o klubovce zde.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

  

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

18. 7. 2010

Tak nám Indyska podruhé hárá :) její maminkovskou úlohu odložíme na další hárání, a tak se zřejmě první vrh v naší chovatelské stanici "odehraje" až v příštím roce. Nyní si ještě budeme užívat výstav a agilitění :)

 

12. 7. 2010

Víkendové novinky jsou tenkrát spíše odpočinkové... sobotní dopoledne jsme strávily na procházce v okolí Kutné Hory. Stříbrná stezka vedla příjemným chládkem přes lesoparky, tak jsme si mohly dopoledne krásně užít. Společnost nám dělal vestík Benjamin s paničkou. Fotky najdete na Rajčeti.

 

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

4. 7. 2010

Dnes byla opět agilitka super, panička se učila otáčení a Indyska se poprvé seznámila s povelem okolo - s oběhnutím bočnice překážky a následným skočením. Je moc šikovná a docela se nám to dařilo :)

 

Pro osvěžení vkládáme video od rybníka..

 

27. 6. 2010

Indyska čivasporťáček :) dnes se mi sice podařilo na cvičák dostat jen na třetinu výcviku, ale stálo to za to! Z Indysky jsem nadšená ještě teď :) běhala, že jsem ani nevěřila, že někdy takhle běhat bude - budeme (i mě se dařilo, musím se pochválit, že jsem jí nic nekazila ;-) prostě to dnes nemělo chybu, běhání bylo super, moc jsem si to užila, Indysku vše moc bavilo - co víc si přát? :) prostě jsem nestačila zírat, jak moc šikovnou to čivavičku mám!

 

20. 6. 2010

Ani tuto neděli jsme nezahálely, i když jsme tentokrát nebyly na žádné výstavě, ale po víc než měsíci jsme vyrazily na agilitku. Počasí vyšlo bezvadně, Indyska běhala skvěle. Dokonce jsme zaběhly i 2 celé parkury. Slalom už jí jde, že ho za chvíli bude zvládat sama, látkáč zatím těžký závodní pořád upevňujeme, stejně tak houpačku.. Kromě spolupráce se mnou na parkuru se Indyska vyřádila i při hře se šeltičkou Justýnkou.  Bylo to moc fajn dopoledne :)

 

 

14. 6. 2010 - Indyska je chovná :)

Včera 13. 6. jsme se vydali až do Březové u Karlových Varů, kde se konal popisný svod. Indyska si vedla dobře a je DOPORUČENA K CHOVU! Upravili jsme informace na její stránce, fotky jsou ZDE, zápis ze svodu najdete ZDE

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

6. 6. 2010 - Národní výstava Klatovy

Tuto neděli Indyska získala svůj první CAJC! Navíc korunovaný oceněním NEJLEPŠÍ MLADÝ :) Máme velikánskou radost! Více v sekci Výstavy.

Obrazek

 

Do dalekých Klatov vedla naše cesta přes Plzeň, kam jsme se vydaly už v sobotu ráno. Odpoledne jsme strávily prohlídkou městských parků ve společnosti mé kamarádky, tímto jí také děkujeme za milou společnost a nocleh. Fotky z Plzně najdete na Rajčeti.

Velký úspěch zaznamenali tuto neděli také Indysčini rodiče :) a to na MVP Nitra - tatínek Duncan de Gigantes de Palma získal CAC a maminka Gishy Hrdý psík byla oceněna CACem a následně i res. CACIB. Moc GRATULUJEME!

 

29. 5. 2010 - Klubová výstava - Memoriál MUDr. Jitky Pacltové

Tato výstava nám přinesla veliký úspěch - Indyska získala ocenění VÝBORNÁ 2 a to ve třídě mladých v konkurenci 9ti fenek.

Obrazek

Jsme na ní obrovsky pyšní!

Více opět naleznete v sekci Výstavy.

Také se k nám dostaly fotky Indysky z agility neoficiálních závodů z Opatovic, moc za ně děkujeme Denise Sommerové!

ObrazekObrazek

 

 

25. 5. 2010 - MVP Litoměřice Nord Bohemia Canis

I o tomto víkendu jsme nelenošily, ale zúčastnily jsme se s Indynkou MVP v Litoměřicích. Naše čivačiči získala známku V3 a jsme na ní moc hrdí :) Bohužel fotky z této výstavy nemáme. Přesto povídání z výstavy najdete jako vždy v sekci Výstavy.

 

13. 5. 2010

V neděli 9. 5. pro nás byl náročný den - byly jsme se Indynkou na našich prvních agility závodech. Indyska se předvedla na první závody ve skvělém světle :) a bezvadně se mnou spolupracovala :) Více o tomto perném dni najdete v sekci Výcvik (i video tam máme ;-)

Den jsme strávily ve společnosti Jany a hnědých špiců - Vincíka a Bakynky. Vincík byl výborným kamarádem Indysky téměř před rokem na táboře ve Svojanově a jeho nová parťačka Baky si taky s Inďou rozuměla. Navíc vedle nás Indys získala dalšího kumpána v krysaříkovi Mikešovi :) Užily jsme se celý den ve společnosti milých lidí i pejsků :)

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

Navíc se konalo focení špiců na titulní stránku jejich zpravodaje a fotografka Verča (www.psi.mysteria.cz) byla tak skvělá, že Indynku vyfotila také :) MOC DĚKUJEME!!!

Obrazek

 

 

2. 5. 2010 - MVP Praha

Dnešní výstava, kde se Indyska předvedla ve třídě mladých, pro nás dopadla poměrně úspěšně. Umístily jsme se na 4.místě se známkou VD, ale mám z posouzení, posudku a z předvedení Indysky na stole velmi dobrý pocit :)

Více v sekci Výstavy, fotky čivek z MVP ZDE

Obrazek

Obrazek

 

 

20. 4. 2010

Dnes je to právě rok, co k nám přibyla Indynka :) už celý rok nám dělá radost! Uteklo to jako voda... nedávno štěňátko, malý skřítek s vykřičníkem na zádech..

Obrazek

Už první den mezi nás zapadla, jako by k nám patřila odjakživa... 

 

ObrazekObrazek 

 

Jsme moc rádi, že Indysku máme, je to naše ďábelské zlato :)

 

2. 4. 2010

Obrazek

 

28. 3. 2010

Dnes jsme strávily bezva dopoledne na agilitce :) Indysku to moc baví, běhá jako malý kulový blesk, sotva jí stačím... cvičily jsme opět mimo jiné i zdolání houpačky, trochu s ní bouchla, tak konečně získala před touto překážkou respekt a neletí už jako šílená, čeká zradu a jde pomaličku.. tak doufám, že po dalším tréninku se nám podaří houpačku zvládnout :) jinak mám moc velkou radost ze slalomu, povedl se nám krásně úplně celý, Indyska je šikulka :)

A opět jedna letní foto - Indyska řítící se z tunýlku :)

Obrazek


 

24. 3. 2010  - NA  PRODEJ  ŠTĚŇÁTKA  NAŠICH  PŘÁTEL

Indyska má mladší polosourozence :)

14.2. byl radostný den v mateřské CHS Indysky - narodila se tam 4 krásná štěňátka po stejném tatínkovi (Duncan de Gigantes de Palma) a to 3 fenečky a pejsek :) podívat se na ně můžete na webu CHS Banditos de Maxin - některá jsou ještě k rezervaci.

ObrazekObrazek

 

vzpomínka na Indynku jako 4-týdenní štěňátko :)

 

18. 3. 2010 

Máme zaregistrovanou chovatelskou stanici - OD KOUZELNÉ SUDIČKY :) 

Obrazek

Dnes jsme také využily s Indyskou nádherného počasí na větší prochajdu. Kromě koroptví jsme potkaly ježka :) a chlapec to byl statečný, vůbec se nebál, nestočil se do klubíčka, ale dál si to ťapkal...

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

 

16. 3. 2010 

Tak už jsme se moc těšily, že počasí vydrží (mráz a sluníčko) i přes víkend a že v neděli vyrazíme na cvičák zjistit, co všechno si Indyska pamatuje od podzimu z agilitky... ale zase nic, o víkendu bylo ošklivo, v neděli vysloveně "psí počasí" :( takže na protažení těla po zimě musíme ještě počkat, snad to vyjde tento víkend a nebude v neděli pršet... Indyska už se tam moc těší na všechny psiska a pořádné pohrání.. Ale i když je hnusně, tak nezahálíme - vymýšlíme blbosti :) a tak Indynka už umí točit se dokola, jak po směru tak i proti směru hodinových ručiček, a při kominaci povelů z toho vychází točení do osmičky :))) a aby nebyla minulý víkend nuda, tak jsem ji začala učit válet sudy... takže o zábavu máme postaráno :)

 

2. 3. 2010 

Opět přinášíme novinku týkající se Indysčiny rodinky, tentokrát přímo jejích rodičů. Na MVP v Prešově 20. 2. se oba krásně umístili a to Indysky maminka GISHY Hrdý psík získala ocenění V2, res. CAC a res. CACIB, tatínek DUNCAN de Gigantes de Palma získal také V2, res. CAC, oba se předvedli v třídě otevřené. Moc gratulujeme a přejeme ještě hodně úspěchů :)

 

26. 2. 2010 

Včera u nás bylo krásné jarní počasí a tak jsme vyrazily na větší prochajdu - a musím říct, že tryskomyška je zpět :) Po šíleně dlouhé době si Indynka vycházku opravdu užívala, lítala plná nadšení z pohybu, ani zbytky sněhu jí nevadily :)

ObrazekObrazek

 

15. 2. 2010 

Indyska dnes slaví své první narozeniny :) dostala dortík s masíčkem z vařeného jazyka a se sýrovou hvězdičkou - prý byl tuze dobrý... a také plný pytel všemožných, více či méně smradlavých, žvýkacích mňamek :)

Přejeme jí hodně zdravíčka, radosti ze života a spoustu nových zážitků...

Obrazek

 

 

12. 2. 2010 

Dozvěděli jsme se další výbornou zprávu - a to, že CHE-GUEVARA Banditos de Maxin (bráška naší Indynky) získal na národní výstavě v Itálii ocenění Výborný 1 a také Vítěz třídy mladých. Moc mu gratulujeme k tak skvělému úspěchu :)

 

6. a 7. 2. 2010 - MVP DuoCACIB Brno

Přinášíme skvělé novinky :)  

Obrazek

Indyska, poprvé ve třídě mladých, získala po oba dva dny V3, vždy ve velké konkurenci 6ti fenek. Posuzovala pí. Síbrtová a p. Bartek. Více v sekci Výstavy, fotky Indysky z výstavy ZDE, fotky čivek z DouCacib ZDE

 

 

Máme z tohoto úspěchu velikou radost a jsme na Indysku patřičně hrdí :)

 

Z této výstavy máme i pár pěkných foto šotků, o které by byla škoda se nepodělit :)

Obrazek

 

Kdo tvrdí, že čivky neumějí kozáček???

ObrazekObrazek

 

Indyska není 3nohý pejsek, má nožky opravdu všechny... což potvrzuje další fotka: "A pak že psi neumějí létat... vždyť běhat jde i ve vzduchu" :)

 

Obrazek

Ještě musím poděkovat Mirce (CHS Bibiend Lady) a její Lady od Silver Moon Bohemia Mandiga za milou společnost a příjemně strávený celý výstavní víkend :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. 2. 2010

Nedávno jsme také o víkendu navštívili mopsíka Tobinku, byla dost zima, tak vycházky byly pouze čůrací... o to víc si Indyska užila psí společnost pěkně v teple, vyfotit ty dva bez držení bylo skoro nemožné, takže žádné "akční" fotky nemáme..

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22. 1. 2010

I když je zima, spousta sněhu a nic moc počasí pro malou čivku, přesto Indyska netráví celé dny povalováním v posteli... o víkendu jsme vyrazily s kamarádem Benjíkem na menší procházku a moc jsme si to užily :)

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 


 

 

16. 1. 2010

Přidána sekce Vzpomínám...

Změněna fotka na úvodní stránce, přece jen už je Inďa slečna, tak si zasloužila změnit štěndovskou fotku za "dospěláckou" :)

 

1. 1. 2010

Už v novém roce přinášíme pár aktualitek: pro větší přehlednost byly novinky z minulého roku přesunuty na zvláštní stránku (viz menu), výstavy a vše ostatní zůstává, pouze ve výcviku už budu zmiňovat jen zajímavosti.

Vánoční svátky jsme si moc užily, Indyska po delší pauze zase trénuje tělíčko i hlavinku na každodenních delších vycházkách, zažila první Vánoce se stromečkem, svíčkami, pohádkami a vším, co k Vánocům patří, i cukroví měla :) ale jen psí - játrovovločkové.

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 


 

 

 

 

 

ObrazekObrazek