Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde budeme přinášet naše výcvikové úspěchy i nezdary.

 

21. 8. 2010 - Neoficiální závody agility - ČIVAVA CUP 2010

I na našich druhých závodech jsme se zúčastnili v kategorii XS začátečníci :) Čivava Cup je speciál právě pro kategorii XS a tak zde byli k vidění hlavně pejskové do 27cm, sešlo se celkem na 40 závodníků a i spousta čivavek :) většina z nich soutěžila s námi v začátečnících a určitě se v závodním poli neztratili. I nejmenší psi na světě jsou velicí šikulové a často si vysloužili veliký potlesk :)

Závody se konaly ve Dvoře Králové nad Labem a jednalo se o závody odpolední. Nejprve se běžel jumping, poté agility a nakonec hra. V začátečnících bylo 14 týmů. Vzhledem k tomu, že jsme byly s Indyskou trénovat naposledy první víkend v červenci a nyní hned buch a závody, vůbec jsem netušila, co předvede. Ale šikulka moje mě moc překvapila a jumping zaběhla skvěle! Rychle, radostně, bezvadně spolupracovala, no paráda. Dost mě proto mrzí moje chyba, kdy jsem ji špatně navedla hned na druhou překážku :( nebýt toho, mohla být první... takhle 6. místo, 1 chyba a krásný čas 41:13. Parkur přitom nebyl rozhodně lehký, několikrát se měnilo vedení, obsahoval pro začátečníky ne moc jednoduchou kombinaci skoček. Indyska prostě předvedla pro mě úžasný výkon :)

Trať agility běhu byla rychlejší, běhavá. Zase po mé chybě mi Indyska neskočila překážku a šla mrknout na u pásky sedicí diváky... pak už to nebylo moc ono, nebyla už tak soustředěná, jak při prvním běhu. Na kladině si stihla začuchat a pak i mrknout mimo parkur na pejska.. zbytek už běžela super :) nevím, co to měla za výpadek.. ale nevadí, konec doběhla už perfektně a vždycky je všechno chyba páníka ;-)) příště se poučím a budu víc povzbuzovat a budu víc středem zájmu :) nebýt těchto kalamitek, tak pěkný běh! čas nakonec 1:14:00 a 4 chyby, 12 místo. Po součtu jsme skončily s 25 trestnými body, časem 115,13 na 11. pozici. Přesto jsem na Indysku pyšná, běhala s radostí a to je hlavní :) a jumping ten byl v jejím podání prostě bomba!!! :) tak vypadá tryskomyška na parkuru :)

 


9. 5. 2010 - Neoficiální závody agility Opatovice nad Labem

Naše první agility závody - kategorie XS začátečníci :)

Pár dní předem mě přešla odvaha, s kterou jsem závody přihlásila... ale přítel mě přemluvil tam s Indyskou jet. Navíc jsme se tam měli po roce potkat s Janou a špicem Vincíkem, se kterými jsme se seznámili na táboře ve Svojanově. Tahle dvojice byla dalším důvodem proč jet. A tak jsme s Indynkou v neděli ráno vyrazili na naše první závody. Indynka měla poprvé vidět jiné překážky... poprvé se setkat s pravým parkurem, oklopeným ze všech stran pejsky. Mým cílem bylo se zúčastnit - aby Indynka aspoň tunýlek proběhla :) bylo mi jasné, že hrátky s Vincíkem pro ní budou velkým lákadlem, takže jakákoli její spolupráce se mnou bude velkým úspěchem.

Nejdříve se běžel jumping (bez zónových překážek - áčka, kladiny,..). Začátečníci navíc nemají houpačku a kruh a byla možnost požádat o zvednutí látkového tunelu. Překážek bylo 16, délka trati 124m. Byl zde i slalom. Indyska na startu pěkně počkala a běžela krásně :))) bezvadně spolupracovala a kdyby páníček nebyl trdlo bez problémů by trať zvládla. Ale kvůli mé šílené chybě jsme se diskvalifikovali...

Agility (s kladinou) se běželo až pozdě odpoledne, takže únava byla znát. Přesto se Indyska snažila a trať s 18ti překážkami dlouhou 145m jsme zaběhli v čase 1:10:.. a nějaké drobné :)

Oba parkury byly podle mě pro začátečníky docela složité, s chytlavě umístěnými tunely, s nutností přebíhání, i těžší kombinace skokovek... navíc tratě pro začátečníky docela náročné na koncentraci, dost dlouhé (čekala jsem tak 10 překážek a vedení na jednu ruku). Ale zdárn jsme to zvládly, Indynka mi udělala OBŘÍ radost :) skvěle spolupracovala, bezvadně zvládla cizí prostředí i překážky... prostě šikulka moje největší!!! jsem na ni moc pyšná :)

 

 

 

 

Fotky ze závodů ZDE

Listopad, prosinec 09:

Kvůli pracovnímu vytížení jsme toho moc nového nestihly. Hlavně jsme opakovaly cviky, co už umí a pak jsme trénovaly povel vstaň. Ve velké zimě a sněhu Indyska odmítá chodit ven a tráví většinu času chrupkáním.

 

Říjen 09:

Začátek tohoto měsíce byl hlavně o přípravě na světovou výstavu - trénovaly jsme předvádění, postoje, klid na stole atd..

A protože se přihlásil podzim (chvíli i zima se sněhem) a Indyska venku "trpí", tak jsme ani agilitit nebyly, což nás obě dost mrzí, protože na cvičáku je vždycky zábava. Ale přesto se snažíme nezahálet a trénovat alespoň co jde doma nebo i venku na procházce. Na konci měsíce se Indyska začala učit  nový povel a to vstaň, už se jí poměrně daří, tak během listopadu určitě toto zvládneme.

Předsevzetí s tréninkem stopování se nekonalo.. Indyska se ukázala jako teplomilné zvířátko a ťapkání v trávě plné rosy ji vůbec nebaví, upoutat pozornost aby se soustředila bylo skoro nemožné, takže jsem se rozhodla ji "netrápit", budem dál trénovat čumáček při hledání předmětů po bytě a pokud by vyšlo ještě nějak teplejší počasí, tak pár stopiček zkusíme (když nevyjde, tak se do čuchání pořádně obujeme až na jaře).


Září 09:

Pro nás bylo hlavně o poslušnosti v cizím prostředí s rušivými vlivy. Přivolání má Indyska zatím bezvadné :) snad jí to přes pubertu vydrží. Zvládly jsme odložení v leže a taky povel čekej (pro agility - odložení v leže, ze kterého na povel "dem" vybíhá). Trénovaly jsme povel stůj... ale zatím se nám moc nedaří. V agility jsem zjistila, že do budoucna budeme muset zapracovat na sbíhání zón. Taky jsme trénovaly slalom a daří se :) v říjnu budeme zkoušet slalom s páníkem na obou stranách. Jinak taky teď ještě na podzim musíme začít cvičit stopování, snad se bude dařit a Indyska rychle pochopí o co jde.


Srpen 09:

Dál jsme se věnovaly agility, už i zvládnutí více navazujících překážek a poutání pozornosti na mě a soustředění se na povely. Také trochu víc samostatnosti... Zatím nám dělá problém více skoček za sebou, Indy se po překonání první vydává ihned ke mně a druhou tím pádem míjí. Taky jsme dost zapracovaly na látkovém tunelu, už ho probíhá i když jí "cvrnká" o ouška.

Z výcviku pořád upevňujeme už naučené cviky, zvládnuly jsme v domácím prostředí odložení vleže :) na zahradě i na 10 kroků a začínáme pomalu zkoušet přivolání za pochodu k noze. Indy je moc šikula, cvičit s ní je radost.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

Červenec 09:

Tento měsíc byl ve znamení spousty nových zkušeností a zážitků. Indy měla možnost na táboře ve Svojanově poznat spoustu psů různých velikostí, s menšími podnikat honičky a naučila se nebát a se všemi vycházet. Zkusily jsme cvičení poslušnosti ve skupině, já jsem se učila, jak ji správně vystavit :) A poprvé jsme zkusily agility a Indy se naučila zdolávat některé překážky. Nové zážitky a zkušenosti má z cestování vlakem a autobusem, z chození do restaurace atd.. Také jsme absolvovali další výstavu.

Stále jsme pokračovali v upevnění přivolání. Také jsme prohloubily zájem o aportek, takže na něj už i cvičíme a Indýs začíná být aportovací blázínek - odměnou je jí přetahování. Zatím přináší obstojně :) Také jsme cvičily chůzi u nohy a pokračujeme ve štěkání na povel - pomalu začíná štěkat i za rušivých vlivů. Z nových cviků poslušnosti se naučila lehni a dotrénovaly jsme i z polohy lehni cvik sedni a naopak. Naučila se v polohách dost dlouho setrvat a čekat na odměnu, takže máme pěkně našlápnuto na cvik zůstaň :)

 

Červen 09:

Část tohoto měsíce jsme se věnovali přípravě na výstavy - chůze na předváděcím vodítku, postoj na zemi a na stole, ukazování zoubků...

Dál jsme pilovali přivolání - za všech možných situací, zatím bez předsednutí, to přijde na řadu později. Indýs je šikulka a krásně přichází, nechá se dobře odvolat od různých "chuťovek" a mám z ní radost.

Z nových cviků jsme začali zkoušet štěkání na povel, trénujeme ho na hračku a začalo se nám už doma dařit :) při rušivých vlivech a venku na procházce zatím jen povrčívá (ví, co se po ní chce..), tak časem štěkání určitě dotáhneme ke zdárnému výsledku. Horší určitě bude učit neštěkání a klid... jak se naučila štěkat, využívá toho a ozývá se ráda a často :)

 

Duben, květen 09:

Zatím Indynku vychovávám - snažím se jí vysvětlit, že se necupuje koberec, kam se chodí čůrat, že není dobré, aby se válela v žížalách a dalším "hnoji" co potká venku atd. Umí chodit na vodítku a trénujeme, aby se nebála nenadálých zvuků, lidí na kole, kočárků a dalších "neobvyklých úkazů".

Také trénujeme čumáček a vyhledávání shovaných granulek. Tímto mě moc překvapila a nadchla :) "čuchání" jí moc baví a jde jí to moc pěkně. Mňamky přechází z radosti a zbrklosti hledání - po chvilce se uklidní a hledá ukázkově.

ObrazekZ cviků zvládá sedni a stále pilujeme přivolání. Už se nechá odvolat i od jiných pejsků a různých neplech. Také bezhlavě neutíká pryč, když se bojí, ale běží se pěkně schovat ke mně.

 

 

 

Věděla jsem, že bude chytrolín, ale její nadšení pro učení všeho nového mě překvapilo. Je to belgický ovčák v pidi vydání. Obrovská změna oproti tose.